İnstagram
Telefon
İletişim Bilgileri

İlkokul

İlkokul

İlkokul

Özel İzmir Anka Koleji  İlkokulu’nda öğrenciler okuma-yazma, okuduğunu anlama, Türkçeyi doğru kullanma, temel matematiksel işlemler, önemli toplumsal ve doğal olaylar hakkında temel bilgiler edinir. Dört yıllık eğitim-öğretim sürecinde rehber öğretmenler tarafından da takip edilen program, teknoloji destekli sınıflarda uygulanarak her bir öğrencinin ilgi ve yeteneği keşfedilir. Öğrencilerin temel eğitim derslerinin yanında görsel sanatlar, spor aktiviteleri ve müzik eğitimini de hedef alan sosyal etkinliklerden uygulamalı dersler aracılığı ile faydalanması sağlanır.

Branşlarında uzmanlaşmış nitelikli, dinamik bir öğretmen kadrosuna sahip olan okulumuzda, öğrencilerimize çağdaş eğitim modelleri ile ‘yaparak-yaşayarak öğrenme’ yöntemi kullanılarak ‘öğrenmeyi öğreten’ öğrenci merkezli bir eğitim sistemi uygularız.

Bu eğitim sonucunda öğrenenlerin ; kendi öğrenme sorumluluğunu alabilen, etkin bir şekilde sorgulama yapan,dilini etkili bir şekilde kullanabilen,toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan,küresel sorunlara karşı duyarlı, uluslararası bilince sahip bireyler olmaları hedeflenir.